Fundacja Trombofilia i Zakrzepica

Poznaj nas bliżej!

Witaj! Nazywam się Kamila Jaszczor,

mam 35 lat, jestem inżynierem sanitarnym z wykształcenia, z zamiłowania założycielem i twórcą społeczności propacjenckiej "TROMBOFILIA POLSKA” , Fundacji Trombofilia i Zakrzepica i nie z własnego wyboru zdyscyplinowaną pacjentką z trombofilią po incydencie zakrzepowym.

Od 2015 r. jestem autorem i twórcą pierwszej i jedynej propacjenckiej społeczności w Polsce założonej w mediach społecznościowych zrzeszającej ludzi z defektami w postaci zaburzeń krzepnięcia krwi w zakresie rozwoju usług edukacyjnych wpływających na poziom ich wiedzy.
Moim celem jest podnoszenie wiedzy społeczeństwa na temat trombofilii i żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej poprzez zaangażowanie lekarzy w edukację zdrowotną, a także nagłośnienie problemu i czynników ryzyka wystąpienia tej choroby.

Jesteśmy oficjalnym partnerem WTD

Jesteśmy oficjalnym partnerem World Thrombosis Day (WTD), powołanego przez ISTH - wiodącej organizacji na świecie edukującej w zakresie schorzeń zakrzepowo-zatorowych – Międzynarodowego Towarzystwa Skaz Krwotocznych i Hemostazy (ISTH – International Society on Thrombosis and Haemostasis) i wspólnie budujemy świadomość społeczną na temat jednego z najbardziej interdyscyplinarnych zagadnień współczesnej medycyny – stanów zakrzepowo – zatorowych.

Amasador Roku World Thrombosis Day 2019

Dnia 08.10.2019 r. Międzynarodowe Towarzystwo Skaz Krwotocznych i Hemostazy (ISTH – International Society on Thrombosis and Haemostasis) mianowało moją osobę Ambasadorem Roku w ramach Światowego Dnia Zakrzepicy 2019 (World Thrombosis Day). Jest to bardzo ważne wyróżnienie w uznaniu za międzynarodowe zaangażowanie w realizację misji WTD polegającej na zwracaniu uwagi na stan zakrzepicy na świecie.

Czym jest dla mnie tytuł Ambasadorki Roku Światowego Dnia Zakrzepicy 2019 ?

To przede wszystkim duma, że mogę pełnić tę wyjątkową rolę. To zaufanie, którym mnie obdarzono oraz siła do dalszych działań. Przyznany tytuł jest dla mnie mobilizacją, abym nie ustała w połowie drogi, którą teraz idę.

Będąc Ambasadorką Zakrzepicy, zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby budować świadomość na temat zakrzepicy wśród społeczeństwa i lekarzy. Będę walczyła z niewiedzą i ignorancją, żeby pokazać, jak niedocenianym problemem jest zakrzepica w Polsce.

Informacja o nominacji na stronie ISTH.ORG

Kamila Jaszczor członkiem globalnego Komitetu Sterującego WTD

Kamila Jaszczor dołączyła jako 15 sta do Komitetu Sterującego #WTD kierowanego przez prof. Beverley Hunt, OBE, składającego się z znamienitych globalnych ekspertów naukowych.

"Jako przedstawiciel pacjentów, podczas kadencji trwającej dwa lata dołożę wszelkich starań, aby głos pacjentów jeszcze silniej wybrzmiewał w działaniach strategicznych kampanii Światowego Dnia Zakrzepicy" - Kamila Jaszczor

Jeśli choć śladowa cząstka mojej działalności jest Ci bliska - dołącz do mnie i twórzmy RAZEM to wspaniałe miejsce.

Twoja obecność będzie nieocenionym wsparciem wszystkich pożytecznych działań, o których mogliście poczytać i pozwoli realnie pomóc w poszerzaniu zasięgu i dalszego zwracania uwagi na żylną chorobę zakrzepowo - zatorową wśród społeczeństwa, pracowników służby zdrowia, systemów opieki zdrowotnej, którym potrzebna jest świadomość i edukacja. Razem możemy mieć głęboki wpływ na niepotrzebną śmierć, niepełnosprawność i nawykowe poronienia.
ty