#TromboPodróże

To tutaj znajdziecie kilka przydatnych informacji i usystematyzowany zbiór ogólnych zaleceń dla podróżujących.

Podróżujesz samolotem?

Ich nieodłącznym elementem jest siedząca pozycja ze zgiętymi stawami kolanowymi, zwłaszcza w klasie ekonomicznej (bardzo małe odstępy miedzy fotelami), stąd niekiedy stosowane określenie „syndrom klasy ekonomicznej”, obniżona wilgotność powietrza w kabinie pasażerskiej no i wreszcie aktywacja czynników krzepnięcia w osoczu na wysokości przelotowej samolotów pasażerskich.

Długotrwałe podróże wiążą się z ryzkiem żylnych powikłań zakrzepowo – zatorowych, które mogą wystąpić do 8 tygodni po odbytym locie. Ryzyko to jest jednak niewielkie, ale z doświadczenia wiem, że osobę chorującą już ta statystyka mało interesuje, dlatego bądźmy odpowiednio wcześniej przezorni !! Lepsza wielka przezorność, aniżeli lekkomyślna niedbałość.

Pobierz nasz poradnik:

Dołącz również do naszej społeczności na Facebooku!

Nasza społeczność to nie tylko wiele dodatkowych informacji na temat Trombofilii i Zakrzepicy, ale również wzajemne wsparcie oraz wymiana doświadczeń.
Trombofilia Polska na Facebooku
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności